Tipy na výlety po okolí

Prozkoumejte s námi srdce jižní Moravy

Díky strategickému umístění Velkých Pavlovic se můžete vydat prozkoumávat krásy jižní Moravy. Jelikož tématem Penzionu v Hádance jsou přirodní živly, naleznete zde několik tipů pro výlety.

„Připravil jsem si pro vás několik tipů na krásná místa v okolí Velkých Pavlovic. Objevujme spolu krásy jižní Moravy.“

Marek Musil, www.marekmusilfoto.cz

Velké Pavlovice

Rozhledna Slunečná

Rozhledna kousek od Velkých Pavlovic nabízí rozhled na všechny světové strany. V rámci Velkých Pavlovic uvidíte Šlechtitelskou stanici a Vinařský penzion André, Opilé sklepy. Mimo Velké Pavlovice uvidíte například Minaret v Lednici a směrem na západ samozřejmě Pálavu. 

U rozhledny je parkoviště, ale přímo z ubytování se na toto místo dostanete v pohodě i pěšky.

Souřadnice místa: 48.905673, 16.833596

Kilometry od ubytování

metrů nad mořem

Rok vzniku
Odkaz do map

Kobylí

Stezka nad vinohrady

Krásné místo pro pozorování zapadajícího slunce nad Pálavou. Rozhledna Stezka nad vinohrady byla pro veřejnost otevřena 27. října 2018 a od té doby se stala cílem téměř každého, kdo se vydá na Moravu. Kruhová výseč 334° shodná s nadmořskou výškou rozhledny nabízí pohled na širé okolí.
Ze Stezky nad vinohrady uvidíte Pálavu, Minaret v Lednici, kostel na Vribici a když budete mít štěstí na dobrou viditelnost, můžete zahlédnout i Alpy.

Auto zaparkujete na parkovišti pod rozhlednou a čeká vás přibližně 15 minutový výšlap do kopce. Na kole se dostanete až k samotné rozhledně.

Souřadnice místa: 48.927397, 16.907685

Kilometrů od ubytování

metrů nad mořem

Rok vzniku
Odkaz do map

Velké Bílovice

Kaplička na Hradišťku

V malebném prostředí okolí Velkých Bílovic najdete vyvýšeninu s kapličkou, kterou znáte například z filmu Bobule. Toto místo vám nabídne neobyčejně krásné pohledy na přilehlé vinice a Pálavu. A rozhodně si návštěvu nejvíce užijete při západu slunce.

Ke Kapličce na Hradišťku se dostanete i autem, ale pokud si cestu chcete obzvláště užít, vydejte se na toto místo na kole. Z Velkých Pavlovic se většinu doby vyhnete autům a užijete si krásnou přírodu, která vás po cestě ke Kapličce čeká.

Souřadnice místa: 48.876213, 16.886767

Kilometrů od ubytování

metrů nad mořem

Rok vzniku
Odkaz do map

Šakvice

Moravské Toskánsko

Zvlněná krajina, přiznačně přezdívaná Moravské Toskánsko, se v posledních letech stala cílem fotografů z celého světa. Nejedná se o jedno konkrétní místo, nicméně celou oblast, která vám nabídne nekonečnou variaci pohledů na to nejlepší, co vám jižní Morava může z hlediska krajiny nabídnout. Užijete si nádherná pole předělená biopásy, vinice i krásné pohledy na Pálavu či Stražovický kopec.

Krásy Moravského Toskánska nejlépe vyniknou při bočním sluníčku. Ideální tedy budou první tři hodiny po východu, či poslední tři hodiny před západem. I západ slunce je tu krásný, nicméně v tento moment již tolik typické vlny v polích začnou ztrácet.

Celá oblast je dobře přístupná autem i na kole.

Souřadnice místa: 48.986675, 17.051934

Kilometrů od ubytování

metrů nad mořem

Rok vzniku
Odkaz do map

Hustopeče

Rozhledna v mandloňovém sadu

Uprostřed mandloňových sadů v Hustopečích najdete rozhlednu, která vznikla v roce 2012. Nabízí opět výhled na širé okolí a opět si pohledy nejvíce užijete při západu slunce. 

Přímo k rozhledně se nedostanete autem. Nejlepší je zaparkovat v Hustopečích, přičemž k rozhledně vás čeká přibližně dvacetiminutová vycházka, popřípadě na kole přijedete až přímo k sadu.

Souřadnice místa: 48.953804, 16.742699

Kilometrů od ubytování

metrů nad mořem

Rok vzniku
Odkaz do map